Partners

Premium Gastro has long supported the leaders in the field of culinary art and participates in the development of Czech gastronomy as a whole. An important topic and our mission is to support students of hotel schools and juniors, because quality staff is the basis of every successful operation. We perceive the education and support of young people as crucial. We also work with leading publishers of print and online blogs focused on professional gastronomy. We also support selected competitions, events and projects that are closely related to culinary art.

Individuals
and expert groups
Competitions, festivals
a events
Media
Partners

Individuals and professional groups

Národní tým kuchařů a cukrářů

Národní tým kuchařů a cukrářů

Národní tým kuchařů a cukrářů

Kulinární tradice je otiskem naší kultury. Česká gastronomie má za sebou slavnou historii a Národní tým na ni navazuje. Cílem je reprezentovat to nejlepší z národních gastronomických tradic na soutěžích po celém světě. Tým je složen ze špičkových kuchařů a cukrářů, kteří ctí tradice řemesla, ale stále se učí a k tomu vaří moderně. Úspěchy hovoří samy za sebe, kdy porazili všechny týmy z celého světa, kteří bojovali o bronzovou sošku lva, národní symbol Singapuru a získali zlatou medaili na FHA 2018. Jak řekl manažer týmu Tomáš Popp:

„díky podpoře Premium Gastra a především Petra Svejkovského, jsme se posunuli významně dopředu. Dodávají nám nejen parádní inventář do kuchyně (např. Vollrath, Figgjo) či Kangabox, tak dalším rozměrem je právě podpora na soutěžích včetně logistiky na místo i důležité kontakty. Jen pro představu - speciálně vytvořené betonové talíře a kompletní vybavení soutěžní kuchyně vážilo skoro půl tuny“.

Juniorský Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR

Juniorský Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR

Juniorský Národní tým kuchařů a cukrářů AKC ČR

Juniorský tým jsou mladé naděje kuchařského a cukrářského oboru. Funguje pod záštitou Asociace kuchařů a cukrářů České republiky s dlouhodobým cílem vytvořit odpovídající podmínky pro podporu a rozvoj moderní gastronomie.

Juniory vede sehraná dvojice šéfkuchařů: manažer Marek Svoboda z Gastrostudia Bidfood a kapitán týmu Lukáš Uher.

Výrazným členem týmu je také Vojta Petržela, držitel mnoha titulů a medailí (z poslední doby mimo jiné např. mistr světa v carvingu, vítěz Young Chef 2018 a Global Chefs Challenge 2019, dvojnásobný vítěz mezinárodního mistrovství ve vaření juniorů Gastro Junior)

Asociace kuchařů a cukrářů ČR

Asociace kuchařů a cukrářů ČR

Asociace kuchařů a cukrářů ČR

Premium Gastro je jedním z hlavních partnerů Asociace kuchařů a cukrářů České republiky.

Asociace sdružuje přes 800 kuchařů a cukrářů z celé České republiky. Navazuje nejen na historickou tradici tajů kuchařského a cukrářského umění, ale zabývá se gastronomií i v jejích širších souvislostech. Pomáhá kuchařům a cukrářům zvyšovat kvalifikaci a organizuje pro své členy i veřejnost gastronomické a další kulturní akce. Oblíbené jsou známé soutěže s dlouhou tradicí jako je Kuchař roku, Cukrář roku, Gastro Junior či Gastro Hradec.

Prostřednictvím Národního týmu kuchařů a cukrářů (junioři a senioři) Asociace také úspěšně reprezentuje českou gastronomii ve světě a v celosvětovém hodnocení si dlouhodobě drží skvělou pozici.

Česká barmanská asociace

Česká barmanská asociace

Česká barmanská asociace

Premium Gastro je hrdým partnerem nejen Asociace kuchařů a cukrářů, ale také barmanů.

Česká barmanská asociace spojuje pracovníky v oboru nápojové gastronomie, prosazuje správné technologie přípravy nápojů v barových, kavárenských a jiných gastronomických provozech. Dále s radostí rozvíjí činnosti spojené s podporou prodeje nápojů a doplňkového sortimentu. Také se podílí na budování dobrého jména gastronomických oborů (barman, barista, sommelier, teatender, nápojář, aj.) a aktivně se zasazuje o zdravý životní styl propagací nápojů, připravovaných zásadně z kvalitních surovin. V neposlední řadě nezapomíná ani na aktivity vedoucí k boji proti alkoholismu a užívání návykových látek.

Z odborného hlediska pořádá ČBA soutěže barmanů, baristů, sommelierů a teatenderů, ale také jiné akce společenského charakteru, klubová setkání barmanů a baristů. Navazuje také spolupráce v rámci vzdělávání a propagace oboru na území ČR i v zahraničí.

Nestlé Culinary Team

Nestlé Culinary Team

Nestlé Culinary Team

Regionální tým je seskupení profesionálních kuchařů předních českých restaurací a hotelů. Náš zájem o obor, letitou praxi i zkušenosti předáváme dál například prostřednictvím pravidelných receptů, kterými chceme inspirovat ostatní kolegy z oboru. Současně přinášíme rady, jak nejefektivněji do příprav pokrmů zahrnout produkty značky Nestlé Professional.

„I kdybychom připravili sebelepší jídlo, bez ideálního finálního efektu zaujme jen stěží. U fotky je důsledný plating naprostou nutností. Krásné jídlo se zkrátka musí naservírovat na krásný talíř a je skvělé, když se můžeme i my obracet na špičku na našem trhu. Výběr a perfektní servis v Premium Gastro nám dává tolik možností, kolik jen potřebujeme,“ ujasňuje týmový kapitán Jiří Středa důvod, proč před více než pěti lety započala spolupráce. Od té doby si osobně jezdíme každý měsíc do showroomu vybírat až desítky vhodného fotogenického porcelánu.

A podpora od Premium Gastro jde ještě dál. Kromě těchto standardních zápůjček jsme tým vybavili podle specifických požadavků inventářem na jednu z nejdůležitějších světových soutěží, kuchařskou olympiádu IKA 2020.

InterGast Culinary Team

InterGast Culinary Team

InterGast Culinary Team

Společenství těch, kteří milují soutěžní adrenalin stejně jako kuchařské precizní řemeslo. To je  Culinary Team. Aktuálně je veden manažerem Lukášem Paluskou a kapitánem Radkem Davidem. Složení týmu se po čtyřech letech, které ústí účastí na kuchařské olympiádě, volně mění podle časových možností jednotlivců. Naše původní sestava vznikla z bývalých členů Národního týmu AKC ČR a v rámci příslibu společné účasti na reprezentaci české gastronomie nejen v zahraničí byla pro nás nesmírně důležitá také podpora partnerů. Bez nich by se provoz týmu nemohl vůbec rozjet.

Právě Premium Gastro je naším významným podporovatelem od samého začátku a Petrovi Svejkovskému za to patří velký dík. Cokoli si vymyslíme, víme, že se na zdejší profíky můžeme obrátit. Proto se především před každou kuchařskou soutěží scházíme v showroomu. Ladíme tu detaily, vybíráme, jaký porcelán a doplňkový inventář pasuje do našich vizí chystaného menu, i kterak oslnit porotu. Při výběru je důležité brát ohled i na plánovaný počet porcí a také dovoz inventáře na určené místo.

Pro jedinečnou příležitost v utkání o medaile na světové kuchařské olympiádě IKA 2020 jsme si s sebou díky Premium Gastro vezli unikátní produkty od značky Crucial Detail, výstavní porcelán a inventář.

Lukáš Čížek

Lukáš Čížek

Lukáš Čížek

Šéfkuchař a majitel vrchlabské restaurace FARMA Steak & Fish se velmi často umísťuje jako jednotlivec na předních příčkách národních i mezinárodních kuchařských soutěží.

Spolehnout se v soutěžních kláních musí vždy především na sebe, ale stejně tak důležitá je pro něj podpora ze strany partnerů. I proto započala spolupráce s Premium Gastro a to před dlouhými sedmi lety.

Lukáš vzpomíná, jak k tomu všemu došlo: „Sehnat tehdy na našem trhu nadčasový, reprezentativní a netradiční porcelán, který by na soutěžích udělal dojem, bylo vážně celkem složité. A když jsem narazil na rozmanitý repertoár v Premium Gastro a pak osobně viděl nabídku v showroomu, spolu s perfektní odbornou konzultací, jednoznačně mě to utvrdilo v navázání spolupráce. Od té doby si sem jezdím před každou soutěží vybírat nádherné talíře. A až podle nich pak definitivně určuji, jak budu jednotlivé pokrmy servírovat.“

Stejně tomu bylo například i v rámci příprav na kuchařskou olympiádu IKA 2020, kdy Lukáš sháněl něco opravdu kvalitního a neokoukaného. V tomto případě se po společném výběru zvolila prvotřídní novinka od Figgjo, efektní a zároveň minimalistické bílé talíře.

Radek David

Radek David

Radek David

Executive Chef pro restauraci La Veranda a The Bistro v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť šesti restaurací Fajnaja familia a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Při přípravě jídel Radka vždy inspiruje sezónnost a suroviny v té nejlepší kvalitě a sezónnosti. Které, pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastní moderním provedením, ve vlastním stylu podávání a vlastních chuťových kombinací. Radek se pravidelně účastní kuchařských soutěží, kde získal mnoho ocenění. A co řekl o Premium Gastro? „Je to srdcová záležitost, pokaždé když se přijdu podívat do showroomu. Ten pohled člověka neomrzí. Jakmile to vidím tak naskakují myšlenky jak jednotlivé věci použít. Nyní se s teamem připravuje na světový pohár do Lucemburska a na kuchařskou olympiádu do Německa.“

Czech Chefs

Czech Chefs

Czech Chefs

První soukromý kuchařský tým. Naše vášeň je asijská kuchyně, ale nejen ta. Specializujeme se na kuchařské kurzy pro profesionály i hobby kuchaře v našem moderním kuchařském studiu. Vytváříme a spolupracujeme na gastronomických konceptech od závodních jídelen až po fine dining restaurace.

Reprezentujeme Českou republiku na mezinárodních soutěžích. Ale je toho mnohem více…

„Nejen kvalitní surovina a talent je základ úspěchu, ale samozřejmě i technologie a profesionální inventář do kuchyně. Inovativní, moderní a neotřelé produkty do kuchyně můžeme získat jen díky Premium Gastro.'

Competitions, festivals and events

Burgerfest

Burgerfest

Burgerfest

Burgerfest je dvoudenní unikátní, food-kulturní festival pravidelně probíhající každý rok v září na Výstavišti v Praze Holešovicích a to pod záštitou US Ambasády a MČ Praha 7. Vznikl v roce 2012 a v současné době je největším burgerovým festivalem v Evropě. Představuje kuchařské umění vybraných restaurací nejen z Prahy ale i z celé ČR a zahraničí, jimiž je burger a bbq tématika vlastní. Hlavním partnerem Burgerfestu se od roku 2015 stal ambasador kvalitních lihovin - Jack Daniel's a zároveň máme podporu od celosvětově nejznámější partičky grilovacích nadšenců - BBQ Pit Boys z USA. Mezi partnery také patří Premium Gastro s nejefektivnější pecí na dřevěné uhlí X-Oven, na které se během grill show připravují ty nejlepší burgery.

Czech Carving Studio

Czech Carving Studio

Czech Carving Studio

Czech Carving Studio je první společností u nás i na Slovensku, zabývající se zeleninovým carvingem a jediná, která se 100% zabývá tímto oborem a to již od roku 1999. Zakladatelem a hlavním lektorem je Luděk Procházka, vítěz Světové kuchařské olympiády 2004 v kat. kuchařské artistiky a držitel pěti zlatých medailí ze světových kuchařských výstav. Studio se zaměřuje především na kurzy a školy pro veřejnost a to nejen na motivy, ale rovněž na techniku řezání, která zásadně ovlivňuje rychlost a kvalitu práce. Realizuje také zakázky, předváděcí akce a soutěže, v nabídce má i specializované nářadí a literatury.

Každoročně studio pořádá několik soutěží jako Gastro Hradec Carving Cup, Melounový a Dýňový Šampionát. Premium Gastro je partnerem těchto soutěží a výherci z několika kategorií si odnášejí naše Kängaboxy.

Kulinářské umění – Soutěž KU YOUNG CHEF

Kulinářské umění – Soutěž KU YOUNG CHEF

Kulinářské umění – Soutěž KU YOUNG CHEF

Ojedinělý vzdělávací program KULINÁŘSKÉ UMĚNÍ už 3 roky mění české gastronomické vzdělávání. Systematicky vzdělávají profesionály a od září 2016 také 125 pedagogů ze 47 vybraných gastronomických a hotelových škol. Dalším krokem byla budoucnost naší gastronomie a také nejdůležitější skupina – STUDENTI a jejich vzdělávání dle KU. Od roku 2018 pořádají nejen online video kurzy, ale především prestižní soutěž KU YOUNG CHEF. Smyslem soutěže je seznámit studenty s reálnými podmínkami provozu, absolvování master classů na určité téma, které jsou vedené vždy předními českými šéfkuchaři. Soutěž probíhá ve 4 nominačních týdnech, kdy se vybere 12 finalistů, kteří dále soutěží vyřazujícím způsobem ve finálovém týdnu. Finálový den již soutěží pouze tři nejlepší. Premium Gastro je hrdým partnerem soutěže, kdy účastníci si sami vybírají pro svoji prezentaci ten nejvhodnější talíř, tak aby byl výsledek co nejlepší.

Praha pije víno

Praha pije víno

Praha pije víno

Praha pije víno – to je největší vinařský festival v metropoli zaměřený na autentická vína ze střední Evropy. Každoroční festival navazuje na krásnou tradici rakousko-uherských vinařských výstav, kterých se účastnili vinaři ze všech regionů starého mocnářství. Kritéria pro účast na našem festivalu jsou přísná. Díky tomu však budete mít možnost ochutnat ta nejautentičtější vína jednotlivých regionů, která jsou prosta enologických aditiv a unifikujících sklepních zásahů. Premium Gastro je partnerem této akce spolu se skleničkami značky Lehmann Glass, kterou každý návštěvník festival obdrží ke vstupence.

Media

AtBars.com

AtBars.com

AtBars.com

Na AtBars.com se zabýváme vším, co momentálně hýbe barovým světem. Představujeme nové destiláty, zajímavé podniky nebo koktejlová menu. Přinášíme reportáže z různých míst světa, jež jsou spjata s koktejly, destiláty nebo třeba vínem či pivem a rozhovory s osobnostmi z barové branže a návazných oborů. Sortiment Premium Gastro je nám velkou inspirací v oblasti designu a trendů v barovém náčiní a vybavení.

Culinary Art of Living

Culinary Art of Living

Culinary Art of Living

Culinary Art of Living je exkluzivní life stylový magazín s důrazem na gastronomii, kulinářské umění, cestování a prožitky spojené s aktivním životním stylem. Projekt, který vznikl na počátku roku 2012 je na našem trhu jedinečný. Píše o zajímavých restauracích, hotelech, obchodech, výrobkách, destinacích a službách. Oslovuje náročnější publikum, které si žádá tištěné medium reprezentující gastronomii jako formu umění. Nabízí exkluzivní zpracování materiálu vytvářeného ve spolupráci s talentovanými fotografy, novináři a odborníky ve svém oboru. V oblasti kulinářského umění spolupracuje s předními českými a zahraničními šéfkuchaři a nezapomíná ani na vycházející hvězdy české gastronomické scény.

Insidecor – Design jako životní styl

Insidecor – Design jako životní styl

Insidecor – Design jako životní styl

Insidecor – Design jako životní styl je platforma, která sdružuje to nejlepší, co interiérový design v České republice nabízí. Spojuje dodavatele špičkového designu, architekty a designéry se zákazníky, kteří chtějí žít v designově zajímavém prostředí.

Partners

Talíř za halíř

Talíř za halíř

Talíř za halíř

Projekt Talíř za halíř vznikl jako platforma pro spojení dárců (gastro provozů) a organizací, které pomáhají lidem v těžkých životních situacích. Funguje tak, že gastro provozy dodají po předchozí domluvě svůj vyřazený inventář (stále však ještě ve velmi dobrém stavu) do showroomu Premium Gastro a ten je zde dále předán vybranému zájemci (nadace, občanská sdružení…), který jej poskytne potřebným.

Zapojte se a pomáhejte společně s námi lidem v těžkých životních situacích při startu do jejich nové, lepší životní etapy!

PHOTOONE®

PHOTOONE®

PHOTOONE®

Vášeň k dokonalým pokrmům…
Skutečně milujeme dobré pokrmy. Mistrovský kousek na talíři prožíváme s velkými emocemi. Stejnou energii vkládáme do fotografií pokrmů. Naše fotografické umění je založeno na synergii šefkuchařských a fotografických zkušeností.

Golf&Ski Chalet

Golf&Ski Chalet

Golf&Ski Chalet

Srdečně Vás zveme k návštěvě malebného městečka Mittersill. Leží ideálně v samém srdci rakouského Národního parku a nejvyšších rakouských Alp - Hohe Tauern, mezi světoznámými městy Zell am See , Kitzbühel a Krimmelskými vodopády. Náš penzion Golf&Ski Chalet je zařazen do nejvyšší kategorie penzionů 'čtyři protěže, na Booking.com máme za rok 2017 hodnocení 9,6. Jsme navíc i smluvním zařízením GC Mittersill, proto poskytujeme výrazné slevy na fee na tomto hřišti a děláme golfové programy pro skupiny i jednotlivce i na mnoha vyhlášených hřištích v blízkém okolí. V městečku je krásné koupaliště se širokou infrastrukturou, cyklostezka vede těsně kolem penzionu a pro výlety nebo turistiku máme nepřeberné tipy. V zimě se lyžuje v několika různorodých blízkých skiareálech, na ledovec Kitzsteinhorn u Kaprunu je 25km.

Těšíme se na Vaši návštěvu - Petr a Milena Svejkovských

Nespresso

Nespresso

Nespresso

Značka Nespresso a příjemné stolování jdou ruku v ruce. Zakončení perfektního jídla kávou Nespresso Grand Cru dodává jídlu moment blaženosti a pocit blahobytu, který člověka nikdy nepřestane těšit. Společnost Nespresso a poskytovatelé haute cuisine jdou tak daleko proto, aby uspokojili i ty nejnáročnější; při hledání nejvyšší úrovně kvality nic neopomíjejí. Nabídněte svým zákazníkům nezapomenutelný vzácný moment potěšení. Nový Nespresso koutek je také v našem showroomu Premium Gastro.

tool-produkce s.r.o.

tool-produkce s.r.o.

tool-produkce s.r.o.

tool-produkce s.r.o. se zabývá výrobou reklamních a komerčních výrobků od roku 1998. Od našeho vzniku se věnujeme textilní výrobě, kterou jsme ihned rozšířili o grafické služby, které jsou nedílnou součástí veškeré výroby. Díky inovacím na poli aplikace log na textil jsme v roce 2004 zásadně rozšířili naší nabídku o výrobu odlitků z měkčeného PVC a silikonové gumy. Postupem času jsme získali široké znalosti technologických podmínek odlitků a stali se tak zkušenými návrháři vašich produktů. Při vývoji produktů klademe důraz na originalitu, kvalitu a plné využití plánované technologie. Naše společnost poskytuje také dodávky zboží a služeb just-in-time nebo ve zkráceném termínu a tím významně snižuje skladové a logistické náklady na váš produkt. Získejte společnou spoluprací navíc naše letité zkušenosti a produkujte výrobky, které budou mít opravdový úspěch.

Cookies

Our e-shop uses cookies. Thanks to this, we can offer you a more efficient user experience. You consent to the storage of cookies by clicking on the "I agree" box.
You can refuse consent here.